דוקומציה 2023

אנימציה/בינ״ל

התוכנית המיתולוגית חוזרת גם השנה עם מקבץ סרטי אנימציה דוקומנטריים החושפים סיפורים אישיים מרגשים וסוגיות חברתיות בוערות. למשל, – My Year of Dick התסריטאית והיוצרת פמלה ריבון מגוללת את סיפור נעוריה והמרדף אחר איבוד הבתולין דרך סדרה של סרטי אנימציה קצרים בטכניקות ובגישות מגוונות. מוזר, משעשע וכן להפליא.

שיתוף:
My Year of Dicks

1991. פם, נערה בת 15 עקשנית ומלאת דמיון מפאתי יוסטון, יוצאת למסע קומי של אכזבה וגילוי עצמי כשהיא מחפשת את הנער הנכון לאבד איתו את בתוליה כדי שתוכל להגשים עצמה כאישה בוגרת כפי שהיא רואה את עצמה. מבוסס על חווית החיים האמיתית של פמלה התסריטאית.

בימוי: שרה גונרסדור, פמלה ריבון

24 דקות /2022 / ארה"ב

אוהב, אבא

אחרי 15 שנה, דיאנה נגוין מוצאת את המכתבים שאביה נהג לשלוח לה מהכלא. האם הקריאה תצליח לתקן את מערכת היחסים שלה עם אביה? האם היא תסלח לו על שעזב את משפחתם? בנסיון לשחזר את העבר משתמשת נגוין בקולאז’ של מכתבים ישנים, סרטי ארכיון וציורי ילדות. מלבד סיפורה האישי היא מצליחה לגעת בסוגיית הפערים החברתיים-תרבותיים בצ’כיה.

בימוי: דיאנה קאם ואן נגוין

13 דקות /2021 / סלובקיה / צ׳כיה

הפסקת צהריים

היוצרת הישראלית, יעל רייספלד, מתעדת בקו רגיש, עובדים מעבודות שונות בתל אביב בזמן הפסקת הצהריים.

בימוי: יעל רייספלד

3 דקות /2022 / ישראל

רוזמרי אחרי לכתי

אב צעיר מנסה לדמיין איך ייראו חייה של התינוקת שזה עתה נולדה לו – בלעדיו. סרט אנימציה עדין ונוגע ללב על הפחדים המלווים את האחריות, המסירות והאהבה.

בימוי: איתן בארט

10 דקות /2022 / ארה"ב

הקשת הגדולה

עם כמעט 70 יצירות אמנות מונומנטליות הפזורות, רובע לה דפנס בפריז, הוא המוזיאון הפתוח הגדול באירופה. “כשאני יושב בין רגליו של העכביש האדום הענק, אני תוהה איך לא שמתי לב אליהם קודם”.

בימוי: קמיל אוטוארט

12 דקות /2023 / צרפת

כת המנגו של מאו דזה-דונג

באוגוסט 1968 זומנו עובדי המפעל לפגישה חשאית. השמועות תיארו משלוחי מתנה מהמנהיג הקומוניסטי במדינה, מאו דזה-דונג. ואכן, עד מהרה חילקו מנהלים מתנה לכל עובד במפעל – קופסת זכוכית עטופה העתק שעווה מוזהב של מנגו. מה היה הפשר מאחורי המתנה יוצאת הדופן הזו? ויויאן ג’יאנג חוקרת.

בימוי: ויויאן ג'יאנג

7 דקות /2022 / ארה"ב

המלצות בשבילך

סינון לפי תיוגים