אנימיקס תל אביב

אנימיקס תל אביב, הוא הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה הגדול בישראל! מאז שנת 2000 ומדי חודש אוגוסט, מארח סינמטק ת“א, למשך חמישה ימים, את מיטב היוצרות והיוצרים במדינה בשלל תוכניות מגוונות – הקרנות אנימציה, תתחרות האנימציה הישראלית והבינלאומית “אסיף”, סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, אירועי תעשייה ושוק הקומיקס הגדול במדינה.

מדי שנה מבקרים בפסטיבל כ-20,000 איש מכל רחבי הארץ ומכל קשת הגילאים. אנימיקס מציע מגוון רחב של אירועים לכולם – לכל המשפחה, לנערים ונערות ולמבוגרים. הוא מהווה הבית של הקהילה היוצרת מתחומי האנימציה, הקומיקס והקריקטורה ומושך אליו גם את חובבי האנימה, פעילים חברתיים ומיטיבי לכת. בנוסף מארח הפסטיבל בכל שנה אורחים נכבדים מחו”ל, יוצרים ובכירי התעשייה, ומפיק אירועי תעשייה ומינגלינג.

כבכל שנה, אנימיקס מתחייב להנגיש לכם את מיטב היצירה העדכנית, המעניינת והמרגשת ביותר מישראל ומחו”ל. 

תודה

הפסטיבל לא יכול היה להתקיים בלי שיתוף הפעולה הנדיב של

צוות הפסטיבל

המייסד והמנהל האמנותי של הפסטיבל מיום הקמתו. ניסים הוא קריקטוריסט ומאייר, מייסד אק”י (איגוד הקריקטורסטים והקומיקסאים הישראלי) ועורך המגזין המצויר להומור וסאטירה “פרה דוקס”.

[email protected]

ניסים חזקיהו (נוסקו)

מנהל אמנותי

יוצר אנימציה עצמאי, מנהל איגוד מקצועות האנימציה, מרצה ויזם בתחום האנימציה המתגורר בתל אביב ופועל לקידום האנימציה והאיור הישראלים בארץ ובחו”ל.

[email protected]

בן מולינה

אוצר האנימציה ומשנה למנהל אמנותי

המפיקה המיתולוגית של הפסטיבל כמעט מהולדתו. במרוצת השנים הפיקה גלית עשרות פסטיבלים ואירועי תרבות בישראל בתחומי הקולנוע, התיאטרון והעיצוב, לרבות פסטיבל עכו לתיאטרון אחר,  “התיאטרונטו”, “קיפוד הזהב” ועוד.

גלית ברסקי

מפיקת הפסטיבל

אוצר האנימציה המיתולוגי של אנימיקס במשך שני עשורים 2022-2002 ומחלוצי אמנות האנימציה בישראל.

דודו שליטא

עורך ויועץ מיוחד

אוצרת תוכניות הילדים : גילת פרג

תחרות אסיף ישראלית : חן חייפץ

תחרות אסיף בינלאומית : תום מדר

אחראי תוכן סדנאות והרצאות : שלומי צ’רקה

אחראי שוקומיקס : אור בנדל

טרפיק, עריכה וניהול טכני : אוהד אפרת

קריקטורות צוות: איתמר דאובה

 

צוות הפסטיבל מונה עוד עשרות רבות של עובדים – אנשי הפקה, מקרינים, יוצרות ויוצרים, אוצרים, אנשי שיווק ויח”צ וכמובן הצוות המסור של הסינמטק. בלעדיהם הפסטיבל לא יכול היה להתקיים.